V pátek 25. 9. proběhla v Říčanech u Prahy valná hromada Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Na této valné hromadě bylo zvoleno nové předsednictvo a dozorčí rada Asociace. Zároveň byl hodnocen posun, který Asociace zaznamenala na poli e-komerce v posledních letech. Taktéž byly představeny a vytyčeny cíle této autority v oblasti internetového nakupování pro následující období.

Během tohoto setkání zástupců většiny největších e-shopů v České republice a dalších členů Asociace pro elektronickou komerci byla ještě před volbou nových orgánů probírána zajímavá témata. Kladný ohlas mělo spuštění společného projektu s SOS www.bezpecny-nakup.cz, webu na němž naleznou zákazníci deset praktických rad k bezpečnému nákupu na internetu. Taktéž byl hodnocen projekt certifikace obchodů APEK - Certifikovaný obchod Česká Kvalita. Při certifikaci obchodů zajišťuje APEK pomoc e-shopům ve zkvalitňování služeb zákazníkům. Spotřebitel má zároveň garanci bezproblémového nákupu u certifikovaných obchodů, jejichž přehled nalezne na adrese www.certifikovany-obchod.cz.

Na valné hromadě bylo voleno nové vedení Asociace pro elektronickou komerci. Předsednictvo APEK bude v následujícím funkčním období pracovat ve složení Ondřej Fryc, předseda předsednictva, Martin Kasa, místopředseda předsednictva a Martin Rozhoň, člen předsednictva. Předsedou dozorčí rady byl zvolen Petr Šebek a členy dozorčí rady Josef Aujezdský a František Kolář.

Autoři: